Warsztaty fotograficzne TOŻSAMOŚĆ. Wymiana // Foto lab IDENTITY. Youth exchange

W dniach 4-10.06.2018 odbyła się 2-ga część spotkania młodzieży z tematem TOŻSAMOŚCI z wykorzystaniem warsztatów fotograficznych oraz teatralno – artystycznych. Tym razem grupa spotkała się w DMK w Gdańsku. Pan Jerzy Hejber z Sopockiej Szkoły Filmowej przybliżył nam tajniki robienia dobrych zdjęć i podzielił się fachową wiedzą oraz pasją, natomiast w trakcie całego projektu, nad tematem tożsamości pochylaliśmy się wspólnie na warsztatach prowadzonych przez p. Ninę Dziwniel – Stępkę.

Warsztaty wykorzystywały różne techniki teatralne, które pozwalają na zobrazowanie tak istotnych elementów naszej tożsamości, jak m.in. rodzina, z której pochodzimy; kultura, w której wzrastaliśmy; nasz wygląd zewnętrzny i to, co o sobie myślimy, nasze uczucia i emocje oraz sposób ich wyrażania; nasze sposoby komunikowania się z ludźmi oraz trudności, które na tym polu występują itd.; oraz tego, jak wpływają na jej kształtowanie.

Cała intensywna kilkudniowa twórczość była na bieżąco dokumentowana za pomocą zdjęć, a projekt został zwieńczony wystawą fotograficzną pt. „Ja jestem”, przygotowaną przez młodzież przy pomocy pedagogów i nauczycieli, na którą składały się wybrane zdjęcia.

Nina Dziwniel-Stępka – pedagog teatralny, instruktorka wielu laureatów konkursów recytatorskich, wieloletni dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty dla młodzieży. Przygotowała wielu polskich aktorów na polskie sceny w Wyższych Szkołach Teatralnych.

Jerzy Hejber – fotograf, dyrektor Sopockich Szkół Fotograficznych WFH absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Fotografii Academy of Art University w San Francisco.