Wakacyjne tandemowe kursy niemieckiego i polskiego w Gdańsku

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku (DMK) oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego latem 2015 roku. Kursy odbędą się w terminach 19 lipca- 1 sierpnia i 9-22 sierpnia w Gdańsku. Koszt 2- tygodniowego kursu to 590 zł.

Uczestnicy z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera. Przed południem odbywają się zajęcia w grupach (2 poziomy- podstawowy i średniozaawansowany), po południu uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp. Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

Czekamy na zgłoszenia!

 Uczestnicy:

Multiplikatorzy – osoby, które mają doświadczenie  w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej, chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp. Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie. Germaniści i tłumacze nie mogą brać udziału w kursie. Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszt: 590 zł (cena zawiera zakwaterowanie, całkowite wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu). Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Termin zgłoszeń: do 1. maja 2015 r.

Zgłoszenia: wypełniony formularz zgłoszeniowy mailem: koordynacja@dmk.pl

W programie:

– Codzienna nauka języka niemieckiego/ polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów (2 poziomy- podstawowy i średniozaawansowany);

– Zajęcia tandemowe popołudniami;

– bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;

– przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;

– możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;

– rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko- niemieckie

Kurs wspierany jest finansowo przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (www.pnwm.org ).

Jakub Garsta

formularz zgłoszeniowy- tandem 2015

Tak było w 2014 i 2013 roku