Wakacyjne tandemowe kursy języka niemieckiego i polskiego!

Dom Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku razem z Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Kurs odbędzie się w Gdańsku w terminie 21 – 30 lipca  oraz 31 lipca – 13 sierpnia 2022r.

Uczestnicy z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera.

Przed południem odbywają się zajęcia w grupach (2 poziomy – podstawowy i średniozaawansowany), po południu uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp.
Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

Kiedy :
I termin           21 – 30 lipca 2022r.
II termin         31 lipca – 13 sierpnia 2022r.

Gdzie:
Dom Pojednania i Spotkań (DMK) – strona internetowa
ul. Św. Trójcy 4
80-822 Gdańsk

W programie:

  • Codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 50 godzin lekcyjnych z lektorem i w tandemach pod okiem lektorów (2 poziomy – podstawowy ok. A1-A2 i średniozaawansowany ok. B1-B2);
  • Zajęcia tandemowe popołudniami;
  • bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi
    czy wizyty w różnych instytucjach;
  • przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;
  • możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
  • rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko- niemieckie.

Dla kogo?
Multiplikatorzy  – osoby, które mają doświadczenie  w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej i które chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp. Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie, germaniści i tłumacze. Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszt:
I termin – 690 zł, II termin – 890 zł. Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokojach z łazienkami (1- i 2-osobowych), pełne wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu. Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Zgłoszenia:
ONLINE lub wypełnij Formularz zgłoszeniowy w wersji papierowej.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2022 r.
Liczba miejsc (12) ograniczona!

Kontakt:
Jakub Garsta
koordynacja@dmk.pl
(+48) 502915559