Rekolekcje Ramiona Jakuba, czyli jak pokochać historię swojego życia – Franciszkanie w Ostródzie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze rekolekcje, które otwierają działalność franciszkańskiego domu rekolekcyjnego w Ostródzie.

Rekolekcje noszą tytuł: „Ramiona Jakuba, czyli jak pokochać swoją historię”.

Nie ma człowieka, który nie byłby zraniony. A to z bardzo prostej przyczyny – nawet osoba, która głęboko kocha od czasu do czasu rani, choćby tego nie chciała. Związane jest to z naszymi oczekiwaniami, pragnieniami, które nie zawsze są po naszej stronie. I stąd, patrząc wstecz, na własną historię życia, można zobaczyć wroga, z którym nie da się porozumieć, ale który nadal rani i wciąż wpływa na nasze „dzisiaj”.

  • Czy da się pokochać przeszłość?
  • Czy pokochasz przeszłość, która wydaje się nie do przyjęcia?
  • Jak można pogodzić się z wydarzeniami, których się boimy?
  • Czy to, co głęboko rani, może okazać się miejscem błogosławieństwa?

Na przykładzie biblijnych historii zobaczymy co Bóg przygotował dla każdego z nas w naszych historiach. Ramiona Jakuba – to miejsce, gdzie można odkryć pokój bez uciekania przez własną przeszłością.

Pierwsza tura rekolekcji odbyła się w maju tego roku w Domu św. Maksymiliana w Gdańsku. Uczestniczyło w nich 36 osób (zobacz relację z rekolekcji).

Z całą mocą dotarł do mnie sens i celowość działania Boga, pomimo poczucia mojego zamknięcia. W czasie adoracji poczułam się kochana przez Niego. (uczestniczka rekolekcji)

Rekolekcje odbędą się w Centrum Rycerstwa Niepokalanej w dniach od 27 do 29 października 2017 r. Poprowadzi je o. Mateusz Stachowski. Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegółowe informacje i zapisy u o. Tomasza Tęgowskiego

email: t.tegowski@me.com

telefon: 660 270 096

 

jakubaaa