Rekolekcje o mocy języka

Ostatnie rekolekcje o sile błogosławieństwa i przekleństwa, prowadzone przez p. Irenę Neumueller z Fundacji Status Feminae oraz o. dr Roberta Zbierańskiego OFMConv., zgromadziły w naszym Domu w dniach 1 – 3 czerwca 34 uczestników z całej Polski. Przez cały weekend uczestnicy mieli możliwość w świetle Słowa Bożego zobaczyć, jak wielką moc – kształtującą bądź niszczącą – mają nasze słowa. Podczas prowadzonej przez całą noc Adoracji każdy miał możliwość indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, by oddać Bogu w ciszy i spokoju wszystkie sfery swojego życia i historii. Poniżej zamieszczamy świadectwa uczestników. Wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólną modlitwę i zapraszamy na kolejne rekolekcje! rekolekcjefranciszkanskie.pl

Bardzo się cieszę, że mogłam przyjechać na rekolekcje, choć jest to dla mnie ciężki fizycznie czas – mam dużo zajęc, spraw o które się martwię, ale oddałam je tu Panu. Cieszę się, że mogłam na nowo do Niego przylgnąć i czuję, jak mi Go brakowało.

Prosiłam Boga o nowe serce, o uleczenie ze wszystkiego co jest słabością, ale w znaczeniu co ciągnie mnie „w dół”, szczególne skutki słabości moich rodziców… Serce na modlitwie fizycznie mnie bolało. Wierzę, że Bóg je dotknął i nadal będzie. Wyjeżdżam z NADZIEJĄ i POKOJEM w sercu. Spodziewam się najlepszego, dobrego i błogosławieństwa. Chcę pracować nad i prosić o łaskę MENTALNOŚCI BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.

Dotarło do mnie, że nie wybaczyłem słów, które bliska mi osoba powiedziała na mój temat. Zrozumiałam, że nadajemy sami znaczenie słowom, które ktoś wypowiada, a Pan Bóg chce nam błogosławić i chce abyśmy wybaczyli i wybrali Jego drogę, zostawiając przekleństwo za sobą.

Rekolekcje zbudziły potrzebę dobrego prorokowania nad swoim życiem. Ukazały wagę i moc słowa oraz przypomniały, ze wszystko birze się z głowy i z serca. Wejście w obecność Bożą może zmienić wszystko.

Poruszyło mnie najbardziej to, że niebo jest dla nas otwarte. Tylko chciejmy tam zaglądać i patrzeć w TO niebo!