Razem przeciwko rasizmowi

Zakończyły się polsko-niemieckie warsztaty teatralne zatytułowane „Razem przeciwko rasizmowi”. Odbywały się w dniach 17-26 maja br. w Gdańsku i w Kościerzynie. Finałem wymiany młodzieżowej był spektakl wystawiony na scenie przy Strzelnicy w Kościerzynie. Popisy młodzieży wspólnie oglądali przedstawiciele władz miejskich w Kościerzynie na czele z burmistrzem miasta Tomaszem Derą oraz członkowie Rady Programowej DMK z dyrektorem domu o. Romanem Ziołą.
Wzięło w nich udział dziesięciu gimnazjalistów z Kościerzyny oraz piętnastu z niemieckiej Bremy. Wspólnie spędzony czas – oprócz zgłębiania problemu rasizmu – posłużył ponadto wzajemnemu poznaniu oraz szlifowaniu umiejętności językowych. Podczas programu młodzież miała okazję także odwiedzić ciekawe zabytki Kościerzyny, jak również skorzystać z infrastruktury rekreacyjnej: boiska i basenu.

Organizatorami przedsięwzięcia są Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku we współpracy z WABEQ Brema. Partnerzy to ZSP nr 3 w Kościerzynie i Miasto Kościerzyna.