Nauka języków – tandem

Zapraszamy do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Osoby zaangażowane w wymianę polsko-niemiecką z Niemiec i z Polski będą miały możliwość nauki języków nawzajem od siebie pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób, to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także praktyczna nauka słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera. Kurs językowy odbędzie się w dniach 23 lipca – 6 sierpnia i 27 sierpnia – 10 września 2010 r. (Mitteilungen auf Deutsch )

Poza codzienną nauką języka oferujemy również bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach. Nie może zabraknąć też rozrywki, takiej jak wycieczek, wspólnych wieczorów polsko-niemieckich, spacerów po plaży czy grillowania. Najlepiej już dzisiaj wypełnijcie zgłoszenie i wyślijcie na podany adres mailowy. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona!!! Czekamy na zgłoszenia!

Uczestnicy:
Osoby zaangażowane w polsko-niemiecką wymianę młodzieży (organizatorzy, wolontariusze, uczestnicy, chętni do zorganizowania projektu wymiany polsko-niemieckiej). Germaniści i tłumacze nie mogą brać udziału w kursie. Brak ograniczeń wiekowych, mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego.

Terminy kursów:
1) 23 lipca – 6 sierpnia 2010 r.
2) 27 sierpnia – 10 września 2010 r.

Koszty:
Uczestnicy z Polski – 450 zł (cena zawiera zakwaterowanie, całkowite wyżywienie, ubezpieczenie i koszty programu)

Termin zgłoszeń:
Zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 1. czerwca 2010 r. na adres koordynacja@dmk.pl lub faxem 58 301-57-21 .

Nauka w tandemie:
Młodzi ludzie z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Nauka w systemie tandemowym polega na tym, że jednocześnie Niemcy uczą się języka polskiego a Polacy języka niemieckiego. Sprzyjać temu będzie wspólne spędzanie czasu i zakwaterowanie w jednym ośrodku.
Przebywanie i praca w tandemie sprawiają, że nauka jest bardzo intensywna i trwa praktycznie cały dzień.

W programie:
– codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów;
– zajęcia tandemowe: Młodzi ludzie z Niemiec i Polski uczą się nawzajem swoich języków ojczystych ;
– bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;
– przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;
– możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
– rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko- niemieckie

Załączniki do pobrania:
Program
Zgłoszenie

Dodatkowo zapraszamy na kurs odbywający się w Akademie Klausenhof w dniach 5.07-31.07.2010r. Kurs odbywa się w Hamminkeln-Dingden (Nadrenia- Westfalia) i skierowany jest do osób zaangażowanych w polsko-niemiecką wymianę młodzieży lub wymianę studentów. Informacje o kursie, jak również o seminarium odbywającym się w Niemczech znajdą Państwo w załączniku. Proszę w miarę możliwości o przesłanie poniższej informacji do partnerów lub ewentualnych osób zainteresowanych ofertą.