Majowa wizyta Study Tours to Poland

Dobiegła końca majowa wizyta Study Tours to Poland w Domu św. Maksymiliana Kolbego

W piątek 16 maja w Domu Maksymiliana Kolbego zakończyliśmy kolejną 12-dniową wizytę studyjną w ramach projektu STUDY TOURS TO POLAND. Jedenaścioro liderów młodzieżowych  – studentów z Ukrainy, Białorusi i Rosji wróciło do swoich domów z bagażem nowych doświadczeń i zawartych znajomości. 12 dni spędzone na Pomorzu na zawsze pozostaną w pamięci młodych uczestników STP. W Domu Maksymiliana Kolbego przygotowaliśmy tradycyjnie nasycony i różnorodny program składający ze spotkań, dyskusji, warsztatów i zajęć integracyjnych z udziałem polskich rówieśników – studentów trójmiejskich uczelni wyższych.

Wizyty studyjne przygotowywane są i realizowane przez operatorów STP – doświadczone polskie organizacje pozarządowe, wyłaniane w drodze konkursu. Dotychczas studenci gościli  między innymi w: Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Poznaniu, Pułtuska, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Świętochłowicach. DMK jest operatorem wizyt i jedną z najbardziej doświadczonych polskich organizacji. Organizujemy STP w Gdańsku od 2004 roku.

Study Tours to Poland powstało w 2004 roku i jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego od 2000 roku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Od 2007 roku koordynatorem STP jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia.