Żyj w zgodzie i solidarności z naturą!

Rozpoczęliśmy nową, trzyletnią edycję projektu „Jakość życia i przyszłość pokoleń w nowej optyce – czyli zrównoważeni w myśleniu i działaniu” w ramach współpracy z NIW CRSO. Pierwszymi beneficjentami była grupa 25 🇵🇱 Polaków i 🇺🇦 Ukraińców, którą gościliśmy w naszym Domu w ramach współpracy ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, spdim.pl Ruciane-Nida.

Podczas czterodniowego projektu zatytułowanego „Żyj w zgodzie i solidarności z naturą” młodzież uczestniczyła w przyspieszonym kursie pierwszej pomocy. Dowiadywała się jak poprawnie reagować w sytuacji kryzysowej lub doświadczając wypadku.

Uczniowie uczestniczyli również w ekologicznym rajdzie miejskim po Starym i Głównym Mieście w Gdańsku. W ramach zajęć związanych z ekologią Fitoterapeuta Ojciec Tomasz Tęgowski OFMConv wprowadził naszych uczestników w tematykę wykorzystania zasobów naturalnych i pokazał jak w praktyce wykonać eko-kosmetyki.

Koordynatorzy Patrycja Kaleczyc i Jakub Garsta przeprowadzili z grupą polsko-ukraińską warsztaty dotyczące ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Poza zajęciami młodzież integrowała się podczas pobytu w Sopocie, przy wspólnych grach, zabawach i animacjach językowych. Podczas projektu nie zabrakło również seansu w kinie.

 

„Działanie sfinansowane ze środków Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021-2030.”