Zimowe szkolenia PNWM

W dniach 17 i 21 stycznia br. w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku odbyły się dwa szkolenia informacyjne PNWM z elementami animacji językowej i gier integracyjnych dla nauczycieli i organizatorów wymian młodzieży, w których udział wzięło blisko 40 uczestników. Szkolenia poprowadzili koordynatorzy i trenerzy DMK – Agnieszka Błaszczak i Jakub Garsta.

Podczas seminarium zaprezentowano przykłady gier i metod animacyjnych i językowych oraz ich zastosowanie podczas wymiany młodzieży oraz podczas zajęć lekcyjnych. Oprócz tego w programie znalazła się prezentacja o Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży- zadania PNWM i możliwości dofinansowania projektów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób przygotować udany projekt wymiany młodzieży oraz jakie aspekty programu są szczególnie ważne. Głównym aspektem szkolenia była jednak metodyka spotkań polsko-niemieckich z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z młodzieżą. Uczestnicy stworzyli podczas prac w grupach warsztatowych projekty wymiany, które następnie zostały zaprezentowane i ocenione przez prowadzących.

Szkolenia we współpracy z PNWM odbywają się w Domu Pojednania i Spotkań cyklicznie, następne odbędzie się już 11 lutego. Podczas seminarium 11.02. uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się poprawnego wypełniania wniosku PNWM oraz rozliczenia projektu wymiany. Zapraszamy do zgłoszeń- więcej informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym w załączniku