Zapraszamy na szkolenia z PNWM!

Drodzy zainteresowani ofertą online Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,

 

w październiku odbędą się seminaria online doskonalące kwalifikacje w obszarze pedagogiki medialnej i metodyki młodzieżowych spotkań międzynarodowych oraz konsultacje tematyczne przybliżające różne obszary działalności Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Zapraszamy osoby poszukujące inspiracji, odkrywające nowe ścieżki w wymianie, doświadczone i początkujące.

 

🗣 Nie taki TikTok straszny, jak go malują! Jak wykorzystać TikToka w wymianie młodzieży?

📅 19.10.2022, godz. 17:00-19:00 w j. polskim (oraz 27.10.2022, godz. 16:30-17:30 w j. niemieckim) – Zoom

📣 Czym jest TikTok i na czym polega jego powodzenie wśród młodzieży? Jak wykorzystać to narzędzie do promowania wymiany międzynarodowej i organizacji akcji prospołecznych z młodymi ludźmi? Chcemy Was zainspirować i zaciekawić, pokazać dobre przykłady, porozmawiać i rozwiać wątpliwości.

 Zgłaszam się! (seminarium w j. niemieckim: #dpjwonline)

🗣 Kampania #StolenMemory jako polsko-niemiecki projekt edukacyjny – szkolenie online dotyczące narzędzi cyfrowych oraz korzystania z archiwaliów w pracy na rzecz pamięci o czasach narodowego socjalizmu

📅  dwie części: 17 + 19.10.2022, godz. 16:00-18:00 w j. polskim i j. niemieckim (tłumaczenie symultaniczne) – Zoom

📣  Stań się częścią Kampanii #StolenMemory! Pomóż zachować żywe wspomnienia o ofiarach narodowego socjalizmu! Podczas interaktywnego warsztatu będziecie samodzielnie przeszukiwać zasoby cyfrowego archiwum Arolsen Archives oraz wypróbujecie narzędzia cyfrowe, które służą tym poszukiwaniom. Zobaczycie, w jaki sposób wykorzystać przedmioty i źródła hiostoryczne do pracy z młodzieżą, aby rozpocząć projekty w ramach Kampanii #StolenMemory.

 Zgłaszam się!

 

🗣 Fit for Diversity: różnorodne metody na różnorodność w wymianie

📅 24.10.2022, godz. 17:00-19:00 w j. polskim – Zoom

📣  Jesteście gotowi na różnorodność? Podczas warsztatu poznacie nowe pojęcia i metody z zakresu różnorodności, przyjrzycie się własnym stereotypom i uprzedzeniom oraz dowiecie się, jak różnie postrzegamy rzeczywistość i co ma na to wpływ. Warsztaty prowadzone będą w oparciu o publikację PNWM Fit for Diversity – Card Collection.

 Zgłaszam się!

 

🗣 Save the date: Zip-Zap: animacja językowa (nie tylko) online

📅 7.11.2022, godz. 16:00-18:00 w j. polskim  – Zoom

📣 Animacja językowa jest dzisiaj niezbędnym elementem spotkań polsko-niemieckich. Na czym polega i czemu właściwie służy? Jak dobrać metody i wpleść je do programu spotkania młodzieży? Warszaty metodyczne ze sporą dawką energii!

 Zapisy od 17.10 na www.pnwmonline.org

📣  Konsultacje tematyczne dla osób z pytaniami dot. dotacji PNWM

🗣 Teraz zawodowo!

📅 06.10.2022, godz. 16:00-17:30 w j. polskim i j. niemieckim (tłumaczenie symultaniczne) – Zoom

📣 Podczas konsultacji pracownicy referatu wspierania PNWM wyjaśnią, jak zorganizować wymianę polsko-niemiecką wokół tematów zawodowych, indywidualne praktyki zawodowe i hospitacje oraz jak znaleźć miejsce praktyk i wykorzystać potencjał portalu Perspektywy zawodowe.

Zgłaszam się!

 

🗣 Dotacje PNWM w czasie i po pandemii

📅 13.10.2022, godz. 16:00-17:30 w j. polskim i j. niemieckim (tłumaczenie symultaniczne) – Zoom

📣 Pracownicy referatu wspierania zapoznają Was z różnorodnymi formami wsparcia projektów – od międzynarodowych spotkań młodzieży, poprzez praktyki zawodowe, indywidualne wizyty aż po publikacje, wystawy, koncerty lub filmy oraz odpowiedzą na wszelkie pytania związane z dotacjami PNWM.

Zgłaszam się!

 

📣  Zapraszamy!