Zaczyna się kurs tandemowy

W dniach 5-19 sierpnia w siedzibie Domu Pojednania i Spotkań przy ul. Św. Trójcy 4 w Gdańsku odbywać się będzie polsko-niemiecki tandemowy kurs językowy dla organizatorów polsko-niemieckich wymian. Zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą formułą nauki. Zajęcia językowe odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-13:30, następnie uczestnicy podzieleni na mniejsze grupy będą wykonywać tzw. zadania tandemowe.

Osoby zaangażowane w wymianę polsko-niemiecką z Niemiec (10 osób) i z Polski (10 osób) w wieku 20-60 lat będą miały możliwość nauki języków od siebie nawzajem pod okiem doświadczonych lektorów- germanistów i polonistów. Taki sposób nauki, to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także praktyczna nauka słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera.

Poza codzienną nauką języka oferujemy również bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach społeczno-kulturalnych. Nie może zabraknąć też rozrywki, takiej jak wycieczek, wspólnych wieczorów polsko-niemieckich, spacerów po plaży czy grillowania.

Nauka w systemie tandemowym polega na tym, że jednocześnie Niemcy uczą się języka polskiego a Polacy języka niemieckiego. Sprzyjać temu będzie wspólne spędzanie czasu i zakwaterowanie w jednym ośrodku. Przebywanie i praca w tandemie sprawiają, że nauka jest bardzo intensywna i trwa praktycznie cały dzień. W programie: codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów; zajęcia tandemowe: Niemcy i Polacy uczą się nawzajem swoich języków ojczystych ; bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach; przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw; możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami; rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko- niemieckie.

Kontakt: Jakub Garsta, koordynacja@dmk.pl, 531-07-41-41