Wspólna przyszłość w Europie

W dniach 10-13 czerwca w Domu Pojednania i Spotkań odbył się kolejny projekt polsko-niemiecki, w którym udział wzięło blisko 25 uczestników z Wiesbaden oraz Wejherowa i okolic. Tematem przewodnim była „Wspólna przyszłość w Europie”.

Młodzież z obu krajów wzięła udział w warsztatach dotyczących Europy. W polsko-niemieckich grupach tworzono wizję wspólnej Europy i miejsca w niej Polski i Niemiec. Niezwykle ciekawe wyniki przyniosły wywiady uliczne na temat przyszłości Europy. W programie nie zabrakło też miejsca na integrację, animację językową i odkrywanie uroków Trójmiasta.

Spotkanie młodych Niemców i Polaków było kontynuacją projektu, którego pierwsza część odbyła się w styczniu br. w Heppenheim.

Partnerami projektu był Haus am Maiberg w Heppenheim: https://www.haus-am-maiberg.de/, miasto Wiesbaden oraz PZPOW- Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Wejherowie: https://pzpow.blogspot.com/. Szczególnie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania młodzieży paniom Michaeli Jacobs (Haus am Maiberg) oraz Marioli Błaszczuk (PZPOW).

Projekt został dofinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży http://www.pnwm.org