Warsztaty dla seniorów w Gdańsku

W sobotę 2 grudnia 2023 r. w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku odbyło się spotkanie dla seniorów pod hasłem ,,Ciało i duch w zgodzie z naturą” w ramach nowego projektu ,,Starość i wykluczenie jako strategiczny cel rozwoju instytucjonalnego DMK”.

W spotkaniu uczestniczyło około 24 kobiet i mężczyzn. O. Tomasz Tęgowski, zielarz i fitoterapeuta, mówił o jedności ciała i ducha, potrzebie dbania o własną fizyczność. Przybliżył informacje o ziołach, polu magnetycznym, a także potrzebie bezpośredniego, namacalnego kontaktu z przyrodą. Zaprezentował jak można stosować zioła zarówno od strony medycznej, jak i kosmetycznej.

Wykład połączony był z praktyką. W ramach warsztatów, z naturalnych zdrowych składników, uczestnicy robili ekologiczne mydła, peelingi do ciała, pastę do zębów i środki czystości.Wszystko przygotowane było w sposób profesjonalny.

Był to również czas na budowanie relacji, rozmowy, śmiech, kawę i wyborny posiłek. Wszystko to w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Nad wszystkim czuwał z wielką miłością i życzliwością dyrektor DMK o. Piotr Pliszka.

Wszyscy obecni byli bardzo zadowoleni i chętni na kolejne spotkania, które zgodnie z zapowiedzią gospodarzy odbędą się już niebawem.

Hania W.

Kilka opinii uczestników:
Jestem zachwycona. Czułam się bardzo dobrze, jak za dawnych lat. /Ania/
Bardzo ciekawe warsztaty, miła atmosfera. Bardzo potrzebne i relaksujące spotkanie. /Grażyna/
Świetnie spędzony czas wolny. /Teresa/
Bardzo pozytywnie. /Marcin/
Profesjonalnie przygotowane spotkanie, pełne ciekawych informacji, podanych w przystępny sposób. Wspaniała atmosfera. /Basia i Marian/