W zgodzie z naturą – projekt NIW

„W zgodzie z naturą” to motto, w ramach którego uczestnicy z Polski, Ukrainy i Niemiec spotkali się w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku w dniach 12-15 września br.
Głównym tematem projektu była ekologia, ochrona przyrody i solidarne gospodarowanie zasobami z refleksją na temat naszej wspólnej europejskiej przyszłości.

Warsztaty ekologiczne miały zachęcić młodych uczestników do refleksji nad znaczeniem słowa „solidarność”, a zwłaszcza w kontekście „Europy”. Młodzież wzięła udział w tzw. kąpieli leśnej – spacerze po lesie na Wyspie Sobieszewskiej. W jej trakcie uczestnicy wykonali autorskie zdjęcia przyrody, które następnie zostały omówione wraz z wyjaśnieniem założeń i koncepcji nurtu „Biophilic design”.

Ich wiedza o autentycznym gdańskim ruchu solidarnościowym została także poszerzona podczas wizyty w Europejskim Centrum Solidarności.

Poza obszarem tematycznym pozostało wystarczająco dużo czasu, aby zwiedzić centrum Gdańska podczas ekologicznej gry miejskiej i zobaczyć sąsiednie miasto Sopot.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację.

Projekt odbył się dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności (NIW). Dziękujemy za wsparcie finansowe!

 

„Działanie sfinansowane ze środków Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021-2030.”