W DMK trwa kurs tandemowy

W dniach 14-27 lipca w DMK trwa kurs tandemowy języków niemieckiego i polskiego organizowany przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln.

Osoby zaangażowane w wymianę polsko-niemiecką z Niemiec i z Polski uczą się nawzajem języków pod okiem doświadczonych lektorów. Nauka w systemie tandemowym polega na tym, że jednocześnie Niemcy uczą się języka polskiego a Polacy języka niemieckiego, a wspólne zakwaterowanie i lekcje tandemowe w polsko-niemieckich parach sprawiają, że nauka jest bardzo intensywna i trwa praktycznie cały dzień. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera. Poza codzienną nauką języka jest również bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach. Nie brakuje też rozrywki, takiej jak wycieczek, wspólnych wieczorów polsko-niemieckich, spacerów po plaży czy grillowania.

     zdjęcie (2)          zdjęcie (4)

W programie:

– Codzienna nauka języka niemieckiego/ polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów;

– Zajęcia tandemowe popołudniami;

– bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;

– przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;

– możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;

– rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko-niemieckie

 

Kurs tandemowy wspierany jest finansowo przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.