„Teraz MY” w DMK

W dniach 8-12 maja w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku odbywa się polsko-niemiecki projekt historyczny „Teraz my”. Uczestniczy w nim młodzież z Gimnazjum nr 28 w Toruniu oraz Karl-Sellheim-Schule w Eberswalde.
Uczestnicy poznawali się podczas pierwszych dni programu- wspólnie odkrywano kulturę, architekturę Gdańska podczas polsko-niemieckiego rajdu terenowego oraz zwiedzania trzech gdańskich muzeów- Dworu Artusa, Domu Uphagena i Muzeum Bursztynu. Integrowano się podczas kręgli, a także wieczornego programu. Codziennie odbywają się gry i zabawy z animacji językowej.
Głównym elementem programu są jednak warsztaty historyczne prowadzone przez kadrę DMK- Agnieszkę Błaszczak i Jakuba Garstę. Młodzież z Polski i Niemiec odwiedzi Westerplatte i pozna najnowszą historię Europy. W programie przewidziana również wspólny wyjazd i zwiedzanie Sopotu. Po zakończonym pobycie w Gdańsku, młodzież wraz z nauczycielami przeniesie się na drugą część wymiany do Torunia, gdzie na młodzież czeka równie atrakcyjny i interesujący program.
Jakub Garsta