Szkolenie z metodyki wymian

Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na szkolenie „Pierwsze kroki. Metodyka polsko-niemieckich spotkań młodzieży”. Do udziału w szkoleniu zapraszamy nauczycieli, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z wymianą międzynarodową, bądź zamierzają w najbliższym czasie zorganizować pierwsze programy wymiany młodzieży. Do udziału w szkoleniu (9-12.12.2010) zachęcamy również przedstawicieli organizacji pozarządowych, fundacji i innych instytucji pragnących zorganizować wymianę młodzieżową. Szkolenie odbywa się w dniach 2-5 lub 9-12 grudnia 2010r. w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku, ul. św. Trójcy 4.

W programie szkolenia m.in.:

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Instytucja i jej zadania.
W jaki sposób przygotować program szkolnej wymiany polsko-niemieckiej?
Fazy polsko-niemieckiego spotkania młodzieży
Jakie aspekty programu są szczególnie ważne (współpraca z partnerem, współuczestnictwo młodzieży, zagadnienia międzykulturowe; ewaluacja, animacja językowa)
Metodyka spotkań polsko-niemieckich z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z młodzieżą.

Koszt udziału to 80 zł (zapewniamy zakwaterowanie oraz całkowite wyżywienie, koszty programowe i materiały). Termin zgłoszeń: 15 listopada br.!!! Ilość miejsc ograniczona!!! Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać faksem +58 301-57-21 lub mailem: koordynacja@dmk.pl Czekamy na zgłoszenia!

Agnieszka Błaszczak i Jakub Garsta

Agnieszka Błaszczak i Jakub Garsta
Koordynatorzy międzynarodowej wymiany młodzieży
Załączniki do pobrania:

Program
Karta zgłoszenia