Szkolenie dla muliplikatorów

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dla multiplikatorów wymian młodzieżowych, które odbędzie się w dniach 2-5 marca br. w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku. Jako jednostce centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży zależy nam na jak najwyższym poziomie prowadzonej pracy na płaszczyźnie wymiany młodzieży. Staramy się też dzielić własnym doświadczeniem w tym zakresie i ułatwiać pracę szczególnie nowym osobom, które pragną realizować własne projekty. Warsztaty szkoleniowe przeprowadzą nasi trenerzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu polsko-niemieckich programów. Podczas szkolenia omówione zostaną następujące treści:

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Instytucja i jej zadania.
W jaki sposób przygotować program szkolnej wymiany polsko-niemieckiej?
Fazy polsko-niemieckiego spotkania młodzieży
Jakie aspekty programu są szczególnie ważne (współpraca z partnerem, współuczestnictwo młodzieży, zagadnienia międzykulturowe; ewaluacja, animacja językowa)
Metodyka spotkań polsko-niemieckich z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z młodzieżą.
W załączniku znajdą Państwo program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i odesłać mailem lub faxem. Czekamy na Państwa!

Jakub Garsta – koordynator polsko- niemieckiej wymiany młodzieży

Dom Pojednania i Spotkań Św. Maksymiliana Kolbego, ul. Św. Trójcy 4, 80-822 Gdańsk, e-mail: koordynacja@dmk.pl, tel/fax: +48-58 301 57 21

>
Załączniki do pobrania:

Program
Karta zgłoszenia