Rekolekcje: Tobiasz i Sara – droga do bliskości

Termin: 13-15 grudnia 2013

Temat: Tobiasz i Sara – droga do bliskości

 

„A teraz: gdy ty i Sara modliliście się, ja przypomniałem błagania wasze przed majestatem Pańskim…” (Tb 12, 12)

Droga do bliskości Tobiasza i Sary nie była łatwa. Musieli pokonać wiele przeszkód i rozwiązać niemało trudnych zadań. Bliskość zdaje się być tak łatwa, a jednak z czasem okazuje się być wyzwaniem. Relacja bliskości w małżeństwie to miejsce szczególnego doświadczenia miłości Boga. Aby jednak doświadczenie to był możliwe, potrzebne jest wejście w prawdziwa bliskość ducha i ciała. Bliskość pojednaną. Różnice wyobrażeń i dążeń, wewnętrzne podziały i napięcia kobiecego oraz męskiego serca to właśnie zadania i przeszkody na drodze do głębokiej ożywiającej bliskości. Biblijni przewodnicy –Tobiasz i Sara pomagają odkrywać znaki na twojej drodze, rozumieć jej sens.

Rekolekcje odbywają się w rytmie medytacji Słowa Bożego, katechez wprowadzających, ćwiczeń w grupie, Eucharystii, Sakramentu Pojednania, adoracji i modlitwy uzdrowienia. Chcemy zmierzyć się z zaproszeniem do prawdziwej bliskości, przyjąć uzdrowienie duszy i ciała, głębiej otworzyć się na miłość, która nadchodzi.

Cele:

  • spojrzeć na własną i wspólną drogę oczyma wiary

  • poznać złożoność ludzkiego wnętrza

  • poznać obraz siebie oraz drugiej osoby

  • nauczyć się rozumieć własne dążenia i pragnienia

  • przyjąć swoją drogę życia jako dar

  • rozpoznać przeszkody i zadania na drodze więzi

  • otworzyć się z nadzieją na przyszłość

  • odnaleźć nową tożsamość w głębokiej bliskości

Dla kogo:

Rekolekcje są zaadresowane do studentów, ludzi stających na progu wspólnego życia, do narzeczonych, do MĘŻCZYZN I KOBIET, którzy chcą uczyć się wędrować razem, odkrywać nowy sens wspólnej drogi oraz WARTOŚĆ BLISKOŚCI.

REKOLEKCJE PROWADZĄ:

Irena Neumueler: teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ. Jej pasją od wielu lat jest towarzyszenie i wspieranie w rozwoju duchowym i osobistym drugiego człowieka.

o. Pawł Cebula: franciszkanin, od listopada 2013 posługuje w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana, charyzmatyczny rekolekcjonista, kierownik duchowy. Wieloletni duszpasterz w klasztorach franciszkańskich na Węgrzech, Rumunii oraz Stanach Zjednoczonych. Wieloletni korespondent KAI oraz sekcji węgierskiej Radia Watykańskiego.

DMK_tobiaszisaramaly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________

Formularz zgłoszeniowy

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]