Rekolekcje o relacji matka – córka. Więź czy więzy?

W miniony weekend odbyły się w naszym Domu rekolekcje dla kobiet, zajmujące się najważniejszą i najbliższą z relacji w naszym życiu – relacji z mamą. Na relację tę można spojrzeć zarówno z perspektywy córki, jak z perspektywy matki. 48 uczestniczek z całej Polski przyjechało, by z odwagą przyjrzeć się tej relacji i wynikającym z niej skarbom i odpowiedzialności, oraz oddać Panu Bogu obszary wymagające uzdrowienia. Rekolekcje prowadzili o. Piotr Pliszka i pani Irena Neumueler, założycielka Fundacji Status Feminae. O przeżyciach i doświadczeniach uczestniczek najlepiej opowiedzą fragmenty ich świadectw.

Czuję, że Bóg wszedł w to, co łączy mnie z Nim samym, w to co było związane z moją mamą, abym mogła żyć swoim życiem, i w relację z moją córką. Mogłam przyjąć od Boga Jego miłość.

Wspaniałe rekolekcje! Bedę polecać wszystkim. Dowiedziałam się w jakich momentach życia popełniałam błędy, ale też ugruntowałam swoją wiedzę i przekonanie w tym, co robiłam i robię dobrze… dla dobra całej rodziny – by być bliżej Boga każdego dnia i co dzień kochać więcej.

Treści poruszane na rekolekcjach bardzo mnie poruszyły. Podczas rekolekcji zrodziło się we mnie pragnienie bycia dojrzałą chrześcijańską kobietą (o jakiej mówiła p. Irena). Uświadomiłam sobie także, jak duże nieprzebaczenie w stosunku do mojej mamy nosiłam i pielęgnowałam w sobie. Jest we mnie teraz bardzo duże pragnienie przebaczenia sobie, mamie, i wszystkim, do których noszę urazę. Pragnę też całkowicie zaufać Jezusowi!

Jedne z najważniejszych rekolekcji w moim życiu. Dowiedziałam się, że w ogóle istnieję. Że jestem ważna.

Największe zranienia Bóg uzdrowił wcześniej. Obecnie Bóg odkrywa kolejne sprawy i z radością oddaję je Mu. Jestem szczęśliwa jako dziecko Boga. Na rekolekcjach porządkowałam mój umysł, moje myśli. Zobaczyłam, że potrzebuję Jezusa, by relacje z córkami były zdrowe.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za otwartość i zaangażowanie, i zapraszamy na kolejne rekolekcje w Domu św. Maksymiliana, polecając w modlitwie te i przyszłe owoce rekolekcji oraz wszystkich, którzy już byli i dopiero przyjadą na rekolekcje.