Razem osiągniemy więcej / Dbam o środowisko mórz i oceanów

W pierwszym tygodniu maja, w ramach trójstronnej międzynarodowej wymiany młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy, z ramienia PNWM „Razem osiągniemy więcej” odbył się w DMK projekt ekologiczno-teatralny „Dbam o środowisko mórz i oceanów”. 30 młodych ludzi, po 10 z każdego kraju, przybyło do Gdańska by podczas jednego spędzonego wspólnie tygodnia dowiedzieć się więcej o środowisku morskim i jak istotny jest szacunek dla tego ekosystemu. Celem było stworzenie przedstawienia teatralnego, które używając techniki cieni mogłoby odzwierciedlić harmonię i spokój wewnątrz wodnego środowiska obecne wtedy, gdy szanujemy je i obecne w nim życie, nie zanieczyszczając wód.

Podczas projektu była okazja do uczestniczenia w wycieczkach z przewodnikiem po miejscach związanych z ekologią środowiska wodnego: Oceanarium w Gdyni, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w Saur Neptun Gdańsk, a także w Sopocie i na sopockim molo oraz w Parku Oliwskim.

Finałem projektu było przepiękne przedstawienie teatralne, oddające klimat podwodnego świata, wykorzystujące lalki cieniowe… o którym lepiej opowiedzą zdjęcia, oraz wspólne wyjście na pyszne lody! Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech i wspólną pracę.

Nicolle


DMK hosted a special tri national project during the first week of May: 30 young guys from Germany, Poland and Ukraine (10 per each country) came to Gdansk to spend one week together discovering more about the sea and the importance to respect it and all the animals who lives inside. The goal was to create a theatrical performance using the technic of the shadows to tell to everybody how harmonic could be the life of the animals in the ocean if we start to respect the environment and the nature.

Theatrical workshops and guided tour were combined. They visited several places related to the environmental and ecological themes such as: the Oceanarium in Gdynia; the Wojewodzki Fundusz Ochrony Srodowiska I Gospodarki Wodnej w Gdansku; the company Saur Neptun Gdansk; Sopot and the peer; the Oliwa Park.

The goal was achieved: we had an amazing theatrical performance in DMK! …And a really good ice-cream after all this hard work 🙂