Razem dla Europy

W dniach 12-17 września 2016 r. w DMK ma miejsce projekt polsko-niemiecki „Razem dla Europy”. Młodzież z Kartuz oraz z parafii katolickiej w Hamm wykonywała razem przeróżne zadania, mające na celu wzajemne poznanie i rozpalenie w nich ducha pracy zespołowej.

Oprócz rajdu terenowego, wspólnego wyjścia na bowling i innych gier, zadaniem uczestników jest zaprezentowanie rejonu, z którego pochodzą, pod kątem możliwości spędzania tam wolnego czasu. Wszyscy bardzo chętnie opisywali miejsca spotkań młodzieży w każdej z miejscowości.

Przez cały czas trwania programu, młodzież podzielona na grupy polsko-niemieckie miała za zadanie robić dokumentację wszystkich atrakcji, jakie ich spotkały – w ten sposób na koniec projektu powstała prezentacja- kronika, zdobiona zdjęciami uczestników z każdego dnia pobytu w Gdańsku.

Poza pracą grupową i poznawaniem swoich kultur, młodzież odwiedziła również wystawę w Centrum Hevelianum. Tam również uczestniczyła w warsztatach i eksperymentach z fizyki i chemii przy użyciu ciekłego azotu. Grupa polsko-niemiecka odwiedziła Sopot. Projekt zakończył się jednodniowym pobytem u rodzin. Młodzież z Niemiec miała okazję poznać atrakcję Kaszub i spotkać się z burmistrzem Kartuz. Ostatni wieczór to spotkanie z rodzinami i przyjaciółmi, podczas którego zaprezentowano efekty swojej pracy podczas projektu.

red.  Jakub Garsta