Projekt ekologiczny w DMK!

W dniach 20-23 czerwca 2022 w naszym Domu św. Maksymiliana gościliśmy młodzież z Polski i Ukrainy wraz z opiekunami na kolejnym projekcie pod nazwą „Solidarni z przyrodą, solidarni z drugim człowiekiem”.

Projekt był dofinansowany przez Program Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Młodzież w ramach eko-zadań uczestniczyła m.in. w grach miejskich po Starym Mieście, które były wzbogacone o zadania ekologiczne. Podzieleni na grupy badali również poziom zaangażowania Gdańszczan w troskę o środowisko. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej klimatu i dbałości o przyrodę, która opierała się na przygotowanych materiałach filmowych.

Jak zawsze podczas projektów o tematyce ekologicznej nie zabrakło zajęć praktycznych prowadzonych przez fitoterapeutę o.Tomasza Tęgowskiego OFM Conv. Młodzież uczyła się do czego może wykorzystać podstawowe produkty, które znajdziemy w każdej kuchni tworząc ekologiczne środki czystości. Spod zręcznych rąk wyszły również pachnące, kolorowe mydełka!

Dodatkowym aspektem rozmów o szeroko pojętej solidarności, spotkania z drugim człowiekiem i otwarcia się na współpracę była wizyta w Europejskim Centrum Solidarności.

 

„Działanie sfinansowane ze środków Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021-2030.”