Poszukujemy wolontariuszy!

3 października 2013
autor:

Poszukujemy wolontariuszy!

Poszukujemy wolontariuszy

do współpracy przy projekcie międzynarodowym
 

W dniach 11-22 listopada 2013 r. w Domu Pojednania i Spotkań (www.dmk.pl) odbędzie się międzynarodowy projekt wizyt studyjnych dla wyróżniających się studentów z Europy Wschodniej. W ramach przedsięwzięcia do Gdańska przyjedzie 12 studentów i młodych liderów społecznych z Ukrainy, Rosji oraz Białorusi. Celem ich pobytu będzie m.in. zapoznanie się z polskimi doświadczeniami transformacji ustrojowej, a także wymiana doświadczeń z polskimi rówieśnikami w zakresie funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego.

 Podczas pobytu na Pomorzu goście ze Wschodu odwiedzą ośrodki życia akademickiego, jednostki administracji samorządowej i rządowej, redakcje mediów lokalnych i zagranicznych. Spotkają się z samorządowcami, wybitnymi politykami i działaczami społecznymi, naukowcami oraz studentami polskich uczelni. Odwiedzają także ośrodki kultury i sportu.

  Od wolontariusza oczekujemy: - komunikatywnej znajomości języka rosyjskiego lub angielskiego; - dyspozycyjności także w weekendy (czas pracy będzie ustalony indywidualnie z koordynatorem projektu); - otwartości i zaangażowania wynikającego z zainteresowania problematyką Europy Wschodniej.   Do zadań wolontariusza należy: - wspieranie koordynatora projektu w zakresie opieki nad uczestnikami wizyty; - udział w spotkaniach i wizytach studyjnych w zaplanowanych w programie; - współpraca przy organizacji poszczególnych elementów programu, w szczególności działań o charakterze integracyjnym.   Wolontariuszowi oferujemy: - możliwość spotkania i zaprzyjaźnienia się z ciekawymi ludźmi z różnych krajów i kultur; - udział w dużym międzynarodowym projekcie (wizyty realizowane jednocześnie w całej Polsce w trybie cyklicznym); - zdobycie wiedzy i doświadczenia, których nie oferują studia uniwersyteckie; - spotkania i dyskusje ze znanymi politykami, naukowcami, biznesmenami i dziennikarzami; - certyfikat potwierdzający pracę w międzynarodowym projekcie.   Czekamy na wasze zgłoszenia do 30 października 2013 roku! CV wraz z krótkim listem motywacyjnym proszę wysyłać na  adres safie@dmk.pl.   Sofiia Useinova Koordynator projektu Kontakt 58 301 57 21  
Stadion_PGEArena_Gdańsk

Stadion_PGEArena_Gdańsk

z_Lechem_Wałęsą

z_Lechem_Wałęsą

Z_Bogdanem_Oleszkiem_Rada_miasta

Z_Bogdanem_Oleszkiem_Rada_miasta

       

Podobne wpisy

Tagi

Przekaż dalej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress