Pierwszy projekt zrealizowany dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności – CRSO – „Jak korzystać z potencjału natury?”

W dniach 10-15 listopada 2021 w naszym Domu odbył się pierwszy projekt finansowany przez Program Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Młodzież z Kazachstanu, Rosji, Białorusi, Polski, Ukrainy i Mołdawii spotkała się w naszym gdańskim Domu na wspólnym projekcie, by poprzez ciekawą metodykę dostosowaną do oczekiwań ludzi młodych, z wykorzystaniem technik multimedialnych, poszerzyć swoja wiedzę o ekologii.

W ramach projektu o nazwie „Jak korzystać z potencjału natury?” młodzież uczestniczyła zarówno w panelach dyskusyjnych opierających się na przygotowanych materiałach filmowych jak i w zajęciach praktycznych jak na przykład zadania fotograficzne (z wykorzystaniem tabletów) w ramach akcji „Więc chodź posprzątaj mój świat!”. Ważną częścią projektu były warsztaty i zajęcia praktyczne prowadzone przez fitoterapeutę o.Tomasza Tęgowskiego OFM Conv., podczas których młodzież przygotowywała m.in. płyny do ekologiczne dezynfekcji czy uczyła się naturalnego procesu kiszenia kapusty.

Dodatkowym atutem spotkania były wycieczki do Gdyni i Sopotu, które oprócz walorów turystycznych niosły ze sobą również zaplecze edukacyjne w dziedzinie korzystania z potencjału natury.

 

„Działanie sfinansowane ze środków Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021-2030.”