Modlitwa o Pokój w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Modlitwie o Pokój. Tegoroczny “Asyż w Gdańsku” rozpoczniemy w niedzielę 23 października br. o godz. 13.00 pod namiotem na dziedzińcu kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku. We wspólnej modlitwie wezmą udział katolicy i przedstawiciele wspólnot mniejszościowych z Pomorza. Już tradycyjnie przygotowania międzyreligijnego spotkania podjęli się Franciszkanie we współpracy z Gminą Muzułmańską oraz Niezależną Gminą Wyznania Mojżeszowego w Gdańsku.
Druga część “Asyża…” odbędzie się 8 listopada br. o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Tym razem Sympozjum Jedności zatytułowane zostało “Droga do miejsc świętych”. Moderować je będzie red. Adam Hlebowicz. Zaproszenie przyjęli m.in.: Helena Szabanowicz “Moja pielgrzymka do Mekki”, Jakub Skrzypczak “Święte Miasto Jeruzalem”, Grzegorz Górny “Tradycje polskiego pielgrzymowania” oraz trzej Pielgrzymi: Dominik, Wojciech i Roman “Z Moskwy, Fatimy i Jedrozolimy do Asyżu”.

W roku bieżącym przypada Jubileusz 25-lecia spotkania przywódców religijnych z całego świata we włoskim Asyżu. Z tej okazji też Benedykt XVI przybędzie do Asyża na spotkanie w duchu dialogu z kościołami, w tym z żydami i muzułmanami. W spotkaniu wezmą też udział o. Roman Zioła, dyrektor DMK oraz o. Mateusz Stachowski, reprezentujący zakon gdańskich franciszkanów. Przekażą Ojcu Świętemu przesłanie “Asyża w Gdańsku”. Na spotkanie z papieżem dotrą też trzej Pielgrzymi: Roman, Wojciech i Dominik, którzy przed kilkoma miesiącami samotnie wyruszyli w pieszą pielgrzymkę z Moskwy, Fatimy i Jerozolimy do Włoch.