Międzynarodowe spotkanie młodzieży

Przyszłościowe pozyskiwanie energii w Europie

Niemiecko-francusko-polskie spotkanie młodzieży
Villeneuve-lèz-Avignon, Francja
od 29 września do 05 października 2013

Czy masz ochotę na spędzenie interesującego tygodnia na południu Francji w gronie młodzieży z Francji, Niemiec i Polski?

Czy interesują Cię problemy pozyskiwania energii elektrycznej w Europie?

 

Opis projektu:
Odnośnie pytania: „Jak pozyskiwać energię?” istnieje w państwach europejskich rozbieżność zdań. Przykładem jest niemiecko-francusko-polski tercet, który reprezentuje trzy ekstremalne bieguny pozyskiwania energii: państwo niemieckie zobowiązało się do radykalnego przejścia na energię wtórną, Francja popiera energię jądrową, a w Polsce około 93% ogólnie pozyskiwanej energii pochodzi z elektrowni węglowych. Dlatego w dniach od 29 września do 05 października 2013 zapraszamy młodzież z krajów europejskich do Villeneuve-lèz-Avignon we Francji, aby na wspólnym spotkaniu omówić i przedyskutować przyszłość energii w Europie. W czasie tego spotkania zostaną przedstawione różne możliwości i scenariusze pozyskiwania energii w dolinie rzeki Rodan oraz przetrwaniania i transformowania jej, a także związane z tym konsekwencje dla europejskich konsumentów i ich środowiska ekologicznego. Prace grupowe i interaktywne warsztaty będą się na przemian uzupełniać z wycieczkami. Zwiedzimy elektrownię jądrową jak i miejsca produkcji energii z paliw kopalnych a także wtórnych. Interesujesz się tym tematem i tymi trzema państwami, ale nie jesteś ekspertem w kwestiach pytań dotyczących energii? Nie posiadasz talentów językowych? Nie szkodzi! Ten program jest otwarty dla wszystkich! Przez cały tydzień proponujemy animacje językowe!

Informacje ogólne:

Uzgodniony termin projektu:
Przyjazd w niedziele, dnia 29 września 2013 od godziny 17.00 do miasta Avignon, dzielnica
Villeneuve-lèz-Avignon we Francij
Odjazd w sobotę rano, dnia 5 października 2013


Grupa docelowa:
Młodzież z Polski w wieku od 18 do 25 lat (10 osób)
Młodzież z Niemiec w wieku od 18 do 25 lat (10 osób)
Młodzież z Francji w wieku od 18 do 25 lat (10 osób)


Języki robocze:
Niemiecki i Francuski – Wszyscy uczestnicy projektu muszą posługiwać się przynajmniej jednym z dwóch języków.


Zakwaterowanie:
Wszyscy uczestnicy projektu zostaną zakwaterowani w Międzynarodowym Domu Gościa YMCA w Villeneuve-lèz-Avignon w pokojach 3- i 4- osobowych.
Adres:
7 bis, chemin de la justice
30401 Villeneuve-lèz-Avignon, Francja
Tel.: + 33 (0) 4 90 25 46 20 Fax: + 33 (0) 4 90 25 30 64
Internet: www.ymca-avignon.com E-Mail: ymca-avignon@wanadoo.fr


Koszty uczestnictwa :
Dla niemieckich i francuskich uczestników koszt udziału w projekcie wynosi 90€. Dla polskich uczestników koszt udziału w projektcie wynosi 50€. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i programu ponosi organizator. Organizator projektu przewiduje częściowy zwrot kosztów podróży. 


Zgloszenie:
Zgłoszenie należy złożyć do dnia 25 września 2013 na ręce Maison de l´Europe de Nîmes.
E-Mail: info@maison-europe-nimes.eu Tel.: + 33 (0) 4 66 21 77 50
W przypadku napływu zgłoszeń przekraczających liczbę miejsc dostępnych organizator zastrzega sobie możliwość indywidualnego doboru kandydatów.

Organizator:
Maison de l´Europe de Nîmes jest niezależnym zrzeszeniem mającym na celu informowanie i dokształcanie obywateli Europy w zakresie historii i wcielania w życie wartości Unii Europejskiej jak i europejskiej integracji. W styczniu 2013 zostało zaangażowanie Maison de l´Europe wyróżnione nagrodą « Centre d’information Europe Direct Gard-Lozère » i oficjalnie zaakceptowane przez Komisję Europejska. W związku z tym podejmujemy działania kształcenia i dokształcania obywateli europejskich w różnych dziedzinach i w ramach różnych projektów.


Partnerzy:
Haus am Maiberg
Akademie für politische und soziale Bildung
Ernst-Ludwig-Straße 19, 64646 Heppenheim
Tel.: + 49 (0) 6252 – 93 06 30
E-Mail : s.schwieren@haus-am-maiberg.de


Dom Pojednania i Spotkań
im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku
ul. Św. Trójcy 4 Gdansk 80-822
Tel.: + 48 (0) 58 301 – 57 – 21
E-Mail: koordynacja@dmk.p