Kursy językowe w Gdańsku

 

 Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Odbędą się w dniach 14-27 lipca i 18-31 sierpnia br. w Gdańsku. Osoby zaangażowane w wymianę polsko-niemiecką z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem języków pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera.

 Tandem-3             Cena 2-tygodniowego kursu to jedyne 590 zł.

Poza codzienną nauką języka oferujemy Państwu również bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach. Nie może zabraknąć też rozrywki, takiej jak wycieczek, wspólnych wieczorów polsko-niemieckich, spacerów po plaży czy grillowania. Najlepiej już dzisiaj wypełnijcie zgłoszenie i wyślijcie na podany adres mailowy. Liczba miejsc jest ograniczona!

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Uczestnicy:

Osoby zaangażowane w polsko-niemiecką wymianę młodzieży (organizatorzy, wolontariusze, uczestnicy, chętni do zorganizowania projektu wymiany polsko-niemieckiej). Germaniści i tłumacze nie mogą brać udziału w kursie. Brak ograniczeń wiekowych, mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego! Koszt: 590 zł (cena zawiera zakwaterowanie, całkowite wyżywienie, ubezpieczenie i koszty programu)

Zgłoszenia: do 1. czerwca 2013 r. formularz zgłoszeniowy wysyłamy mailem na koordynacja@dmk.pl lub faxem na numer 058 301-57-21

Uczestnicy w różnym wieku z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Nauka w systemie tandemowym polega na tym, że jednocześnie Niemcy uczą się języka polskiego a Polacy języka niemieckiego, a wspólne zakwaterowanie i lekcje tandemowe w polsko-niemieckich parach sprawiają, że nauka jest bardzo intensywna i trwa praktycznie cały dzień.

W programie:

– Codzienna nauka języka niemieckiego/ polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów;

– Zajęcia tandemowe popołudniami;

– bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;

– przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;

– możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;

– rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko-niemieckie

 

Kurs tandemowy wspierany jest finansowo przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży. Z polskiej strony uczestnikami mogą być wyłącznie osoby, nie będące dyplomowanymi germanistami.

Załączniki do pobrania: