Kursy języka niemieckiego

Zapraszamy do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Osoby zaangażowane w wymianę polsko-niemiecką z Niemiec i z Polski będą miały możliwość nauki języków nawzajem od siebie pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób, to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także praktyczna nauka słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera. Kurs językowy odbędzie się w dniach 5 – 19 sierpnia i 29 sierpnia – 11 września 2011 r.

Poza codzienną nauką języka oferujemy również bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach. Nie może zabraknąć też rozrywki, takiej jak wycieczek, wspólnych wieczorów polsko-niemieckich, spacerów po plaży czy grillowania. Najlepiej już dzisiaj wypełnijcie zgłoszenie i wyślijcie na podany adres mailowy. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona! Czekamy na zgłoszenia!

Uczestnicy: Osoby zaangażowane w polsko-niemiecką wymianę młodzieży (organizatorzy, wolontariusze, uczestnicy, chętni do zorganizowania projektu wymiany polsko-niemieckiej). Germaniści i tłumacze nie mogą brać udziału w kursie. Brak ograniczeń wiekowych, mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego.

Terminy kursów: 1) 5 – 19 sierpnia 2011 r. 2) 29 sierpnia – 11 września 2011 r.

Koszty: Uczestnicy z Polski – 490 zł (cena zawiera zakwaterowanie, całkowite wyżywienie, ubezpieczenie i koszty programu)

Termin zgłoszeń: Zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 1. czerwca 2011 r. na adres koordynacja@dmk.pl lub faxem 58 301-57-21 .

Nauka w tandemie: Młodzi ludzie z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Nauka w systemie tandemowym polega na tym, że jednocześnie Niemcy uczą się języka polskiego a Polacy języka niemieckiego. Sprzyjać temu będzie wspólne spędzanie czasu i zakwaterowanie w jednym ośrodku. Przebywanie i praca w tandemie sprawiają, że nauka jest bardzo intensywna i trwa praktycznie cały dzień. W programie: – codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów; – zajęcia tandemowe: Młodzi ludzie z Niemiec i Polski uczą się nawzajem swoich języków ojczystych ; – bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach; – przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw; – możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami; – rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko- niemieckie

Załączniki do pobrania:

Program 1
Program 2
Karta zgłoszenia

O naszym programie przeczytacie też na stronie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Zachęcamy do jej odwiedzenia!