Kurs niemieckiego i polskiego w tandemie

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Kursy odbędą się w dwóch terminach: od 15 do 28 lipca oraz od 19 sierpnia do 1 września 2012 roku.

Grupa docelowa, to osoby zaangażowane w polsko-niemiecką wymianę młodzieży (organizatorzy, wolontariusze, uczestnicy, chętni do zorganizowania projektu wymiany polsko-niemieckiej). Germaniści i tłumacze nie mogą brać udziału w kursie. Brak ograniczeń wiekowych, mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

W programie

Codzienna nauka języka niemieckiego/ polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów Zajęcia tandemowe: młodzi ludzie z Niemiec i Polski uczą się nawzajem swoich języków ojczystych bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko- niemieckie

Opłaty i zgłoszenie

Opłata za uczestnictwo wynosi 550 zł (cena zawiera zakwaterowanie, pełne wyżywienie, ubezpieczenie i koszty programu).

Termin zgłoszeń upływa 1 czerwca 2012 roku. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać: mailem: koordynacja@dmk.pl lub faksem: 058 301 57 21.

Kurs wspierany jest finansowo przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.

Załączniki do pobrania:
Zgłoszenie