Konkurs rozstrzygnięty

Zakończyły się obrady komisji konkursowej wyłaniającej autora hasła związanego z pojednaniem i przebaczeniem. Konkurs ogłoszony został w przededniu ubr. “Asyża w Gdańsku”. Jego celem było m.in. uwrażliwienie młodzieży na miłość, tolerancję i pokój. Przedsięwzięciu patronowały pomorskie media. Jury konkursu, który przeprowadził Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku, wyłoniło laureatów.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Weronika Chojanowska (11 lat) uczennica V klasy ze Szkoły Podstawowej im. kontradmirała Xawerego Czernieckiego z Pogórza, przysyłając hasło “Kto wybaczy, ten zrozumie, że pojednać ludzi umie.”

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Kamil Tokarski z klasy I z Gdyńskiej Szkoły Społecznej i Gimnazjum z hasłem “Przebaczając budujesz nowego siebie”.

Ponadto konkursowe jury przyznało trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Wiktor Bogalecki, uczeń klasy IIIc (Gdyńska Szkoła Społeczna), Michał Ceklarz (kl. VIc) z SP nr 17 w Gdyni i Monika Piepiórka ze SP nr 47 w Gdańsku. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród nastąpi w dniu 3 kwietnia br. o godz. 16.00 w Prezbiterium franciszkańskiego Kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku podczas koncertu dedykowanego Sł. Bożemu Janowi Pawłowi II.