Goście z Ukrainy w Domu św. Maksymiliana!

Nasz Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Organizowane są zarówno zbiórki pieniężne jak i najpotrzebniejszych rzeczy – ubrań, środków czystości . Dary trafiają bezpośrednio do zainteresowanych lub są przekazywane klasztorom goszczącym Ukraińców.

Od niedawna gościmy w naszym progach cztery rodziny z terenów ogarniętych wojną na Ukrainie. Pomagamy naszym Przyjaciołom odnaleźć się w nowej dla nich rzeczywistości. Wspieramy przy składaniu potrzebnych dokumentów czy wniosków, załatwiamy formalności związane ze szkołami. Zorganizowaliśmy na miejscu intensywny kurs nauki języka polskiego dla dzieci i dorosłych przebywających w naszym Domu.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do wspólnoty młodzieżowej Ruchu Światło-Życie San Damiano oraz Wspólnoty Rodzin Źródło Życia.

W ramach podziękowania nasi Domownicy zorganizowali „Poczęstunek Wdzięczności”, by w ten sposób odwdzięczyć się za okazane wsparcie i serce. W niedzielę 27. marca po wszystkich Mszach Świętych w Kościele św. Trójcy u gdańskich Franciszkanów można było skosztować ukraińskich smakołyków i własnoręcznie lepionych pierogów.

Wszystkim ofiarodawcom ogromnie dziękujemy za złożone ofiary, z których udało nam się zakupić między innymi kamizelki kuloodporne dla synów jednej z rodzin, którą gościmy.

 

Materiały z mediów:


 

Jeśli chcielibyście wesprzeć nas w utrzymaniu rodzin, które przyjęliśmy w Gdańsku i w naszym domu „Brama Mazur” w Ostródzie, otworzyliśmy specjalne konto na darowizny na rzecz uchodźców wojennych. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy i ze swojej strony zapewniamy o codziennej modlitwie za Darczyńców.

 

Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana

Nr konta: 77 1600 1303 1849 0332 9000 0010

Tytułem: pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy