Franciszkanie wypuścili na dalsze rekolekcje w świecie kolejną grupę kobiet!

A wszystko zaczęło się od pomysłu z Boga, by pomóc matkom i córkom we wzajemnym zrozumieniu swoich relacji i ich uzdrowieniu poprzez przebaczenie. Każda z kobiet trafiła, niejako „w cudowny sposób”, na zaproszenie na rekolekcje „O najważniejszej relacji Matka – Córka. Jaka Ty chcesz być?”.

Franciszkanie z Gdańska przyjęli do swojego Domu Pojednania i Spotkań ponad 38 kobiet – zaproszenie obejmowało weekend 30.01.2015 – 01.02.2015 r.

Podczas rekolekcji w DMK p. Irena Neumueler przedstawiła nam, podpierając się Biblią oraz wiedzą w zakresie psychologii i teologii, temat kobiecości i związanego z nim macierzyństwa. Przyglądałyśmy się relacji matki i córki zarówno z punktu widzenia jednej, jak i drugiej. Rozmawiałyśmy także o błędach popełnianych w macierzyństwie, o napięciach w relacji matka – córka, a także o tym, jak czuje się matka, kiedy córka zaczyna budować swój własny świat. Przybliżyła nam także tematykę błogosławieństw i przekleństw w relacji rodzice – dzieci. o.Piotr Pliszka OFM Conv. przedstawił nam tematykę uzdrowienia relacji poprzez przebaczenie i całym sobą zachęcał do tego, by podjąć drogę przebaczenia – podzielił się z nami także poruszającym doświadczeniem takiej drogi w swoim życiu.

W sobotni wieczór miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, który mogłyśmy adorować, łącząc głosy w pieśni uwielbienia, i przed Nim otwierać swoje serce. Nasi gospodarze służyli także w sakramencie pojednania oraz proponując wspólną modlitwę wstawienniczą. Adoracja została przedłużona na całą noc i poranek – a chętnych do adoracyjnego całonocnego „dyżuru” nie brakowało.

Franciszkanie pomyśleli także o tym, że intensywna praca przez cały weekend wymaga pokrzepienia zarówno ducha, jak i ciała – dlatego serwowali nam posiłki przygotowane na bazie naturalnych, nieprzetwarzanych wcześniej, produktów. Było radośnie, obficie, smacznie – no i oczywiście pożywnie. O. Piotr kierował swoim zaufanym zespołem kuchennym i czuwał nad każdą potrawą, własnoręcznie ją doprawiając.

Niedzielnym popołudniem ekipa DMK wypuściła nas w świat – jednocześnie zaznaczając, że rekolekcje cały czas trwają! Wyposażone w nową wiedzę i doświadczenia innych kobiet oraz umocnione osobistym spotkaniem z naszym Panem, poddajemy nasze relacje matka – córka dalszej refleksji, próbując poprzez modlitwę dotrzeć do celu na naszej drodze przebaczenia i uzdrowić nasze relacje.

red. Izabella Witkowska, córka.