Projekt polsko-ukraiński!

Za nami ostatni w tym roku kalendarzowym projekt młodzieżowy!  W dniach 15-19 grudnia br. młodzież polsko-ukraińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach spotkała się w naszym gdańskim domu podczas projektu o tytule: „Solidarni z naturą, solidarni z drugim człowiekiem” . W ramach tego wydarzenia, poprzez uczestnictwo w różnych warsztatach i odwiedzanie interesujących miejsc, uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin, rozwinąć umiejętności manualne i artystyczne, a co najważniejsze zapoznać się z historią i promocją wartości takich jak solidarność i troska o środowisko naturalne.

Podczas projektu odbyły się warsztaty z tworzenia świątecznych wieńców i dekoracji, które miały na celu rozwinięcie umiejętności manualnych i artystycznych uczestników. Młodzi ludzie mogli wykazać się kreatywnością, tworząc oryginalne ozdoby na świąteczne okoliczności. Ważnym elementem projektu były również warsztaty fotograficzne, które miały na celu rozwinięcie umiejętności w zakresie fotografii. Młodzi ludzie uczyli się różnych technik fotografowania oraz mieli możliwość dokumentowania i utrwalania momentów związanych z projektem. Warsztaty poprowadziła Beata Maliszewska – Meandry Natury.

Kolejne warsztaty poprowadził o.Tomasz Tęgowski OFMConv – zielarz i fitoterapeuta. Pod jego okiem młodzież wzięła udział ekologicznych zajęciach tworzenia mydeł. Celem było uświadomienie młodzieży, jak ważne jest korzystanie z naturalnych składników i dbanie o środowisko naturalne. W trakcie projektu odbyły się również warsztaty z nauki zielarstwa i mieszania herbat. Młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ziół leczniczych oraz nauczyć się tworzyć własne mikstury ziołowe. Ten rodzaj zajęć miał na celu promowanie zdrowego stylu życia i interesowanie się zielarstwem.

W ramach projektu młodzież odwiedziła Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Podczas tych wizyt uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią, która uczy o solidarności i wpływa na dzisiejszą rzeczywistość.

W trakcie projektu młodzież odwiedziła Sopot, gdzie miała możliwość zwiedzić miasto i poćwiczyć techniki fotograficzne, byłą to świetna okazja do integracji i relaksu!

 

Zapraszamy do fotorelacji!

Foto: DMK/Studio77

 

Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności:

Działanie sfinansowane ze środków Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021-2030.”