Aga&Kuba w Heppenheim

W dniach 10-12 lutego w Heppenheim (Niemcy) koordynatorzy DMK Agnieszka Błaszczak i Jakub Garsta wzięli udział w polsko-niemieckim forum. Tematem przewodnim były gry i animacje językowe w wymianach młodzieżowych. Blisko trzydziestu uczestników z Polski i Niemiec wymieniało się doświadczeniami w organizacji projektów polsko-niemieckich. Wśród uczestniczących były zarówno osoby doświadczone- trenerzy, multiplikatorzy i nauczyciele, jak i osoby stawiające swoje pierwsze kroki we współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży.
Forum w Heppenheim służyło przede wszystkim jako platforma umożliwiająca podzielenie się przykładami „dobrych praktyk”, nawiązanie i podtrzymanie kontaktów, ale także odkrycie nowych perspektyw dla kooperacji i pracy z młodzieżą z Polski i Niemiec.
Program był niezwykle zróżnicowany- korelacja wykładów, dyskusji i warsztatów dała uczestnikom impuls do nowych działań na polu współpracy polsko-niemieckiej.
Forum zorganizowane zostało przez Haus am Maiberg w Heppenheim- wieloletniego partnera instytucjonalnego Domu Pojednania i Spotkań. Obie organizacje współpracują ze sobą ściśle od 8 lat- w roku 2015 zrealizowanych zostało 5 wspólnych projektów polsko-niemieckich. Na rok bieżący zaplanowano kolejnych 8 projektów.

1 2 3 4 5 7