15 lat kapłaństwa o. Romana

Pracownicy i przyjaciele Domu Św. Maksymiliana uroczyście uczcili 15 rocznicę święceń kapłańskich swojego dyrektora – ojca Romana Zioły. W dniu 27 maja br. odbyła się uroczysta Msza Św., której przewodniczył Jubilat. Wzruszającą homilię o służbie brata mniejszego, jego posłannictwa oraz roli człowieka pojednania i pokoju, wygłosił ceremoniarz prowincjalny o. Piotr Pliszka.
To dzięki miłości i wielkiej otwartości na dialog, nieustannie podejmowanej próbie zrozumienia drugiego człowieka – jak zauważył kaznodzieja – do wspólnej modlitwy udało się zaprosić wyznawców innych wyznań i religii – ewangelików, prawosławnych i muzułmanów, którzy w tym dniu razem z Franciszkanami, dziękowali za dotychczasową służbę pełnioną przez Dyrektora DMK. W imieniu całego Zakonu podziękowania za pracę i życzenia złożył minister prowincjalny o. Adam Kalinowski.

o. Roman Zioła od 5 lat kieruje Domem Pojednania i Spotkań w Gdańsku. Od ponad roku pełni również funkcję przełożonego (gwardiana) miejscowego klasztoru Braci Mniejszych Konwentualnych. Wcześniej pracował na parafiach w Kwidzynie, gdzie kierował m.in. Ogólnopolskim Festiwalem Chrześcijańskim „Kerygmat” oraz w Gnieźnie. Urodził się i wychował w Koszalinie. Drogi Jubilacie – życzymy CI wytrwałości i konsekwencji w pracy na rzecz POJEDNANIA i POKOJU!