10 – 12 listopada 2017: Rekolekcje o najważniejszej relacji Matka – Córka. Więź czy więzy?

TERMINY:

10 – 12 listopada 2017 roku

REKOLEKCJE DLA KOBIET

TEMAT:

„O najważniejszej relacji matka – córka. Więzy czy więzi?

„A przekleństwo matki wywraca fundamenty domu” (Syr 3, 9)

Relacja matki z córką to jedna z najważniejszych relacji w życiu kobiety. Są to więzy duszy i ciała, które mają trwałą moc i są niezwykle wiążące dla przyszłego życia córki. Dzieje się tak ze względu na wewnętrzną siłę autorytetu rodziców (władza rodzicielska). Już w okresie prenatalnym w podświadomości dziecka zapisują się stany emocjonalne matki oraz jej stosunek do dziecka – pozytywny bądź negatywny; przyjęcia i miłości, bądź odrzucenia i niechęci. W konsekwencji tego, relacja matki i córki, albo jest piękna i tworzy nowe życie, albo odwrotnie. Tej relacji w trakcie wychowania towarzyszy wiele ambiwalentnych uczuć: miłość i ból; radość i gniew; poczucie odrzucenia i tęsknota. A to oznacza błogosławieństwo lub przekleństwo. Niektóre córki panicznie boją się być podobne do swoich matek, głównie gdy nie mają dobrego doświadczenia w tej relacji, a matki przeraża myśl, że mogą unieszczęśliwić swoje dzieci.

Na rekolekcjach będzie czas na katechezę i ćwiczenia, na msze świętą, spowiedź, adorację, własną medytację, modlitwę uzdrowienia. Chcemy zmierzyć się z tą relacją, która jest „matką” większości relacji, aby przyjąć uzdrowienie duszy i otworzyć się na miłość. Kiedy córka odzyskuje miłość, szacunek i akceptację dla siebie, to jednocześnie odzyskuje miłość i szacunek do matki.

CELE:

pomoc w osiągnięciu zrozumienia Twojej relacji matka – córka;
poznanie czym są więzy duszy i jaki mają wpływ na obecne życie;
poznanie źródła trudności relacji i ich rodzaje;
konfrontacja z uczuciami;
określenie wpływu najtrudniejszych i najpiękniejszych wydarzeń z życia na osobowość, postawy, decyzje i zachowania;
uzdrowienie skutków toksycznej relacji;
odzyskanie miłości, szacunku i akceptacji dla siebie;
znalezienie sposobu na odzyskanie miłości i szacunku do matki.
DLA KOGO?

Rekolekcje skierowane są do KOBIET – dorosłych córek i matek, babć, teściowych i synowych, które chcą przyjrzeć się bliżej tej najważniejszej relacji: matka – córka; córka – matka; oczekują uzdrowienia duszy ze zranień i trudności wynikających ze złej relacji oraz skutków uzależnienia, nadopiekuńczości, toksycznych zachowań; chcą odzyskać miłość i szacunek do matki/córki.

KOSZT REKOLEKCJI ZA OSOBĘ:

Proponujemy opcje:

160 zł – wyżywienie, koszty organizacyjne, bez noclegu
190 zł – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój wieloosobowy (5-4)
220 zł – nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój trzyosobowy
260 zł – nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój dwuosobowy
300 zł – nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój jednoosobowy

Potwierdzeniem w udziału w sesji rekolekcyjnej jest dokonanie pełnej opłaty według wybranej przez siebie opcji w zgłoszeniu, na niżej podane konto do  6 dni przed rozpoczęciem rekolekcji.

Brak opłaty rozumiemy jako wycofanie się z udziału w rekolekcjach. Zabieg ten pozwala nam przyjąć określoną ilość osób bez niepotrzebnego blokowania miejsc.

DOM POJEDNANIA I SPOTKAŃ IM. ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO

80-822 GDAŃSK UL. ŚW. TRÓJCY 4

PNB Paribas Bank Polska S.A.
ul.Okopowa 7,
80-819 Gdańsk
BIC: PPAB PLPK

nr konta w PLN: 29 1600 1303 1849 0332 9000 0001

REKOLEKCJE POPROWADZĄ:

o. Piotr Pliszka OFM CONV., dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony braci ze Wspólnoty Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, kierownik duchowy, moderator kręgu Domowego Kościoła; z zamiłowania kucharz; odpowiedzialny za projekt „Wyspa Świętego Franciszka”, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana.

Irena Neumueler, teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego; ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym; ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy; jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ; jej pasją od wielu lat jest towarzyszenie i wspieranie w rozwoju duchowym i osobistym drugiego człowieka.

ZAPISY:

telefonicznie: +48 609 113 117
e-mail: biuro@dmk.pl

 

Formularz zgłoszeniowy:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]