Odpowiednia pomoc. Kobieta, która wspiera mężczyznę – refleksje z rekolekcji

Wieczorem 18 stycznia w naszym Domu Spotkań zagościło 45 kobiet z całej Polski. Podczas rekolekcji „Odpowiednia pomoc. Kobieta, która wspiera mężczyznę” szukały odpowiedzi na swoje pytania, wątpliwości i zmagania.

Prowadzącymi w tej drodze byli zaprzyjaźniona teolog, coach i rekolekcjonistka Irena Neumueler oraz o. dr Robert Zbierański OFMConv. Jak nauczanie, warsztaty oraz modlitwa wpłynęły na uczestniczki? Oto niektóre z ich świadectw:

Przyjechałam tu z wielką nadzieją. Moje wątpliwości zostały rozwiane. Zauważyłam swoje błędy. Dostałam wskazówki do działania. Czuję, że jest możliwość poprawienia tego, co niedomagało. Czuję się szczęśliwa.”

„Wiele mi to dało w odniesieniu do moich zachowań i reakcji męża. Wiem nad czym mogę i muszę pracować!”

„Dzięki tym rekolekcjom wierzę w odbudowanie mojej relacji z Bogiem, a dzięki temu na zbudowanie relacji z moim mężem i bycie lepszą żoną.”

„Nie jestem w małżeństwie ani związku, lecz odkryłam na tych rekolekcjach jaki mam problem. O dawaniu miłości i nieoczekiwaniu tego od drugiej osoby, żeby nie polegać na sobie, zawierzyć wszystko Bogu. I w ostatnim czasie, od momentu gdy zawierzyłam życie Bogu, pokazuje mi, że najepierw powinnam odbudować relację z Bogiem, a której wcześniej nie miałam, a wtedy będę żyła szczęśliwie.”

Cieszymy się, że rekolekcje od razu zaczęły przynosić owoce i rozświetliły drogi kobiet, które odważyły się i pozwoliły Duchowi Świętemu rozjaśnić ciemności ich życia.