Zaproszenie na ukraińsko-polsko-niemieckim projekt pt. „HISTORIA ZACZYNA SIĘ W RODZINIE…”

29 maja 2017
autor:

Zaproszenie na  ukraińsko-polsko-niemieckim projekt pt. „HISTORIA ZACZYNA SIĘ W RODZINIE…”

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu (MDSM) zaprasza serdecznie MŁODZIEŻ I STUDENTÓW do udziału w ukraińsko-polsko-niemieckim projekcie „HISTORIA ZACZYNA SIĘ W RODZINIE…”

Podczas pracy seminaryjnej zajmiemy się zagadnieniem, o czym i jak w naszych rodzinach prowadzony jest dialog międzypokoleniowy na temat historii oraz w jaki sposób powstaje świadomość historyczna? Na Ukrainie, w ramach warsztatów na temat historii mówionej, poznamy techniki prowadzenia wywiadu i nauczymy się je stosować, aby podczas drugiej części projektu w Polsce, na forum grupy, podzielić się informacjami i doświadczeniami zebranymi podczas badań nad wybranymi historiami rodzinnymi. Podczas projektu odwiedzimy Miejsca Pamięci we Lwowie, były obóz zagłady i koncentracyjny Auschwitz-Birkenau oraz były obóz koncentracyjny i dla jeńców wojennych Bergen-Belsen. W oparciu o różnorodne źródła poznamy losy rodzin dotkniętych skutkami niemieckiej i sowieckiej polityki okupacyjnej oraz nazistowskiej zagłady w Europie.

Poprzez odkrycie różnych historii rodzinnych ukażemy, jak poszczególne pokolenia w Polsce, Niemczech i na Ukrainie pamiętają o przeszłości, jakie podobieństwa i różnice pojawiają się w obrębie danego kraju i pomiędzy krajami. Efekty wspólnej pracy zostaną opracowane i udostępnione szerszej publiczności na przygotowanej przez uczestników i zespół prowadzący stronie internetowej: www.dialogue-of-generations.org

 

Pierwsza część odbywa się WE LWOWIE/UKRAINA (03.07.-09.07.2017), druga W OŚWIĘCIMIU/POLSKA (05.11-11.11.2017, MDSM) i trzecia W OLDAU/NIEMCY (18.03.-24.03. 2018, Oldau/Miejsce Pamięci Bergen-Belsen).

Seminarium finansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) w ramach programu grantowego „Zachować Pamięć” oraz Fundacji im. Friedricha Eberta Przedstawicielstwo w Polsce.

Zapraszamy – tylko 7 WOLNYCH MIEJSC !!!

OPŁATA: 200,00 PLN (za każdą część projektu – istnieje możliwość uzyskania zniżki przy opłacie seminaryjnej)

ORGANIZATOR ZAPEWNIA PRZEJAZD, NOCLEG I WYŻYWIENIE

ZGŁOSZENIA:

ELŻBIETA PASTERNAK

E-MAIL: pasternak@mdsm.pl

TEL.: 0048 843 23 77

FUNDACJA NA RZECZ MDSM

UL. LEGIONÓW 11, 32-600 OŚWIĘCIM

www.mdsm.pl

 

 

0 1 2

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress