Walka duchowa cz. 3 – Pokusy Maryi 7-9 XII

6 listopada 2018
autor:

Walka duchowa cz. 3 – Pokusy Maryi 7-9 XII

Zdaje się, że nauczyliśmy się patrzeć na Matkę Bożą trochę jak na śliczną figurkę, która jest może i blisko, ale nie jest do końca realna.

No bo jak może rozumieć nasze strapienia, zmagania ze słabościami, ataki niewybrednych pokus, skoro sama była niepokalana – bez grzechu pierworodnego?

Ale czy Niepokalane Poczęcie oznacza, że Maryja nie doświadczała ataku złego ducha, jego wrednych pokus, zaciętych ataków? Wręcz przeciwnie!

Przez całe swe życie Matka Najświętsza musiała być czujna i walczyła każdego dnia jak wytrawny żołnierz, który wie, że często w najmniej oczekiwanym momencie nieprzyjaciel może przypuścić okrutny atak.

Jak się broniła? Jak walczyła? W jaki sposób diabeł próbował ją złamać? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie rekolekcji.

 

W trzeciej części cyklu „Walka duchowa” przyglądamy się pokusom Maryi i – jak zawsze – staramy się od Niej uczyć, by wytrwać do końca.

 

Rekolekcje prowadzi:  o. Mateusz Stachowski OFMConv.

Pomoc w rekolekcjach: o. dr Robert Zbierański OFMConv.

Zapisy: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/produkt/walka-duchowa-cz-3-kuszenie-marii-2/, lub telefoniczne 58 301 57 21 w godz. 10-16

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress