Walka duchowa cz.1

18 stycznia 2018
autor:

Walka duchowa cz.1

W ubiegły weekend odbyły się w naszym Domu rekolekcje prowadzone przez o. Mateusza Stachowskiego OFMConv., egzorcystę, na temat walki duchowej – Myślę, więc jestem kuszony. 38 rekolektantów przyjechało do nas z różnych stron Polski – Warszawy, Bydgoszczy, Elbląga, Olsztyna, Kielc, Wrocławia. Temat walki duchowej poruszał i nadal porusza serca wielu ludzi, zwłaszcza w kontekście podejmowania właściwych wyborów i rozeznawania duchowego, a także wobec świadomości zniewoleń, jakie obserwujemy u bliskich nam osób. Wielu uczestników wyraziło chęć uczestniczenia w kolejnych rekolekcjach na temat walki duchowej, a w tym roku będzie ich w naszym Domu aż 5 – jak obronić się przed złem, jak podążać za Maryją w drodze odrzucania pokus, jak przyjąć czy wybaczyć trudne wydarzenia życia.

Czas rekolekcji był czasem jeszcze mocniejszego pogłębienia więzi z Bogiem, zwłaszcza podczas Adoracji. Owocem pogłębienia tej więzi była świadomość miłości i troski Boga i Jego obecności we wszystkich wydarzeniach życia („W naszych przeżyciach rzeczywiście nie jesteśmy sami„, „Dotarło do mnie, jak Bóg się o mnie troszczy, poprzez stawianie ludzi na mojej drodze„), i wypływające z niej wezwanie do większej odwagi, a zarazem większego zaufania Bogu, powierzenia się Mu we wszystkim.

Podjęłam decyzję o zmianie swojego życia. Wyzwolenia się spod wpływu złego ducha i odzyskania wolności.”

W tych rekolekcjach zrozumiałam, że diabeł jest realnym przeciwnikiem i należy go traktować poważnie, próbując bardziej uważnie analizować swoje wnętrze. Przez lekceważenie przeciwnika możemy „niechcący” przegrać„.

Przypomniałam sobie, że Bóg ma ogromną moc i nie muszę sama się ze wszystkim zmagać, tylko wszystko oddać Bogu i żyć spokojnie.”

Najcenniejsza informacja dla mnie dotyczyła tego, że Bogu NIC nie wymyka się z rąk, że ON jest ponad złem, oraz to, że Bóg dopuszcza trudne sytuacje po to, by się wzmocnić, byśmy mogli wzrastać wewnętrznie.”

To tylko niektóre z pięknych świadectw, dziękujemy Wam bardzo za wszystkie i za Waszą obecność na rekolekcjach.

Bracia franciszkanie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress