Rekolekcje – Jak przyjąć trudne wydarzenia życia? Droga św. Franciszka – 5-7 października 2018

14 sierpnia 2018
autor:

Rekolekcje – Jak przyjąć trudne wydarzenia życia? Droga św. Franciszka – 5-7 października 2018
Co sprawia, że nie jesteś gorliwy w praktykowaniu wiary? Może to, że nie doświadczasz ani obecności, ani działania Pana Boga w codziennych sprawach? „Czy Bóg naprawdę się mną interesuje? Czy naprawdę kocha?” A jeśli tak (słyszysz o tym ciągle w kościele), to dlaczego nic z tego nie wynika? Czy jest możliwe zobaczyć Niewidzialnego, dostrzec Jego obecność, doświadczyć Jego miłości w praktyce?

Oczywiście! Inaczej nasza wiara byłaby tylko zbiorem nudnych przepisów, których zachowanie mało kogo by interesowało. Rekolekcje „Zobaczyć Niewidzialnego: jak spotkać Boga w codzienności”/Walka duchowa cz.4 Jak przyjąć trudne wydarzenia życia? mają pomóc Ci odkrywać Boga w miejscach i momentach, które zdają się być całkowicie pozbawione Jego obecności. Przewodnikiem będzie dla nas mistrz duchowości – św. Franciszek z Asyżu.

Święty Franciszek to jeden z najbardziej znanych świętych. Święty Franciszek to jeden z najmniej znanych świętych.

Wbrew pozorom te dwa zdanie nie są sprzeczne ze sobą. O świętym Franciszku słyszeli niemal wszyscy: wierzący i niewierzący, chrześcijanie i niechrześcijanie, ludzie kultury, ekolodzy, muzycy, dzieci, zakochani.

To ten święty, który z uśmiechem biega po łąkach i chwali Pana Boga w kwiatach, w ptakach, w słońcu? Tak, to nie ten.

Choć w bieganiu ze śmiechem po umbryjskich dolinach nie ma nic złego, to jednak taki obraz Biedaczyny z Asyżu (jak nazywamy św. Franciszka) jest na tyle niepełny, że mocno zaciemnia to, jakim był naprawdę. Od św. Franciszka będziemy się więc uczyć prawdziwej radości, a nie tylko tej opartej o przyjemne wydarzenia. On nauczy Cię widzieć Jezusa tam, gdzie mało kto się Go spodziewa.

Zapraszamy na rekolekcje! ZAPISY

Rekolekcje to czas:

  • katechezy i ćwiczeń;
  • wspólnej Mszy Świętej;
  • Adoracji;
  • medytacji i modlitwy;

Dla kogo?

Rekolekcje „Jak przyjąć trudne wydarzenia życia?” są dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją relację z Jezusem, chcą nauczyć się spotykać Pana Boga w trudnych doświadczeniach, w strapieniach i cierpieniu; dla tych, którzy chcą, by ich wiara miała prawdziwy wpływ na ich życie.

Rekolekcje prowadzi:

o. Mateusz Stachowski OFMConv.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress